Skip links

Dijital Dunyada Siber Guvenlik – Free Event 2

Dijital Dunyada Siber Guvenlik

Turkish event announcement 

7 Subat gunu Wyndham Grand Levent’e hepinizi bekliyoruz

09:00 Kayit ve Kahvalti 
10:00 – 10:10  Açilis Konusmasi ve Hoç Geldiniz
10:20 – 10:20 2023 NESS Veri Merkezi Bulut Servisleri ve Uluslararasi i§ Ortakliklari

Halil Gökoglu, NESS Yönetici Ortagi ve Genei Müdürü
10:20- 10:35 Bulut Güvenlik Hizmetleri

Dilek Bôrekçi, Creentech Sati§ Direktörü
10:35 10:45  Bulut Hizmetleri

Ayhan Tunç, Secanalytics Genei Müdürü

10-45 ISO 27001 Güvenlik ve ISO 22301 i§ Sürekliligi Standartlari

Yusuf Kelpetin, QITTPRO Kidemli Danismani

10:55 Kahve Molasi 

11:30 Panel: Creentech Cloud Müçteri Deneyimleri

11:50 Bulut Güvenligi ve Dünyada Bulut Hizmetleri

 Dr. Erdal Özkaya, CISO at @ Xcitium
12:10 Microsoft Azure ve NESS Azure Servisleri
Mesut Aladag, Microsoft Bulut Çôzümleri Miman
12:30 Geliçmiç Yeni Atak Vektörlerine Kar§i Bütünleçik Koruma – Fortinet Security Fabric
Murat Mercan, Fortinet Sistem Mühendisi
13:30 ÖqleYemeqi

Diger etkinkliklerden haberdar olak icin buraya tiklayin

PwC Küresel Dijital Dünyada Güven Araştırması 2021, dünya çapında 3.249 şirket ve teknoloji yöneticisinin katılımıyla gerçekleştirildi. Araştırma bulguları, siber güvenlikte nelerin değiştiğini ve gelecekte nelerin beklediğini ortaya koyuyor.

Siber güvenlik alanının, bilgi teknolojileri çatısı altından çıktıktan uzun bir dönem sonra artık olgunluk seviyesine ulaştığını söylemek mümkün. Deneyim ve bilginin sağladığı içgörü ve öngörüyle donanım kazanan siber güvenlik, hizmet sunduğu sektörler, organizasyonlar ve çalışanlar gözünde kritik öneme sahip bulunuyor.

Siber güvenlikte bir sonraki seviyeye geçmek için beş adım

Siber güvenlik stratejinizi baştan planlayın, liderliği bu yeni döneme hazırlayın.

İş odaklı bir siber güvenlik stratejisine geçiş yapın ve CISO’nuzun daha fazla sorumluluk üstlenebilmesi için alan açın.

Siber risklerle daha iyi mücadele etmek için bütçenizi gözden geçirin.

İş birimleri, büyümeyi ve iş hedeflerini destekleyen daha iyi bir siber risk yönetimine imkan sağlayan bütçe beklentisi içinde.

Siber saldırganlarla eşit şartlarda mücadele edebilmek için her olanağı değerlendirin.

Şirketinizin başarılı olma olasılığını artırmak için siber güvenlik stratejinizde yeni fikir akımlarına yer verin.

Her türlü senaryo için dayanıklı bir yapı kurun.

2021 yılının siber tehdit dünyasını şirketinizin dayanıklılık stratejisi açısından değerlendirin.

Siber güvenlik ekibinizi geleceğe hazırlayın.

Siber güvenlik alanında son derece kısıtlı olan iş gücü piyasasında ihtiyaç duyduğunuz doğru yeteneklere ulaşabilmek için işe alım, eğitim ve yönetim hizmetleri desteği alın.

Kaynak: PWC

Kurumunuzu gelişmesi için destekleyin

Teknoloji iş ortağınızın daha fazlasını elde etmek için gezegendeki her kişiyi ve her kurumu güçlendirmeye kararlı olduğunu bilerek işinizi güvenle ilerletin, aksaklıklara uyum sağlayın ve değişimi kucaklayın. Microsoft Cloud size şu konularda yardımcı olur:

Çalışanlarınıza öncelik verin

Kişileri, süreçleri ve verileri birbirine bağlayan insan merkezli çözümlerin yardımıyla ekibinizdeki herkesin elinden gelenin en iyisini yapmasını sağlayın.

Tek ürünle daha fazlasını yapın

Daha fazla hız. Daha fazla üretkenlik. Önemli noktalara odaklanmak için daha fazla zaman. Daha fazlasını yapan teknolojiyle yatırımlarınızın değerini en üst düzeye çıkarın.

Bulutunuza güvenin

Sorumluluk, güvenlik ve sürdürülebilirliğe kendini adamış güvenilir bir bulut iş ortağıyla geleceğiniz için bir temel oluşturun.

En güvenilen ve kapsamlı bulut 

Güvenlik, altyapı, dijital ve uygulama yeniliği, veri ve yapay zeka, iş uygulamaları ve modern çalışma hayatı olmak üzere altı kritik alanı kapsayan bütünleşik ve açık bir bulut platformuna güvenerek kurumunuzun tam potansiyeline ulaşmasına yardımcı olun.

Kaynak :Microsoft 

FixCloud Turkiye

100% Yerli ve Milli Türkiye’nin Bulutu FixCloudülke sınırları içerisinde Tier IV Facility + Tier III Facility + Operations Gold olmak üzere en yüksek veri merkezi sertifikasyonları ile kurumsal bulut hizmetleri vermektedir. Bu alanda 99,9999% erişim ve çalışma garantisi veren FixCloud, kesintisiz çalışma mimarisi ile Türkiye’de ulaşılması güç bir SLA sunmaktadır.

Kurumların dijital dönüşüm süreçlerinde, BT maliyetlerini düşürerek, ihtiyaç duyulan servisleri her yerden güvenli, kesintisiz ve hızlı ulaşılabilen katma değerli hizmetler olarak sunun FixCloud’un CEO’su Yılmaz Barçın “Türkiye’nin verisi Türkiye’nin bulutunda güvende!” dedi.

Kaynak: CozumPark 

Siber Güvenlik Saldiri ve Savunma Stratejileri

Siber Güvenlik Saldiri ve Savunma Stratejileri Kitap Açıklaması

 

“Bilişim ve bilgisayar çağının en önemli kavramlarından birisi olan siber güvenlik, şirketler, kurumlar ve devletler için hayati öneme sahip bir konudur… Elinizdeki bu kitap, siber güvenlik alanında çok önemli deneyim ve çalışmaları olan benim de şahsen tanıdığım değerli yazarların Türkçe literatüre kazandırdığı temel bir referans kitabı niteliğindedir. Siber güvenliğin anlaşılması, uygulanması ve yaygınlaştırılmasını sağlayacak herkese hitap eden güzel bir çalışma olmuş. Bu değerli kitabın Türkiye siber güvenlik sektörüne ihtiyacı olan ivmeyi sağlayacağını ümit eder emeği geçenleri ayrı ayrı tebrik ederim.”

– Yalkın Demirkaya

Emekli Siber Suçlar Şube Müdürü New York Emniyet Müdürlüğü-ABD “Dijitalleşme tüm dünyada baş döndürücü bir hızda toplumları ve ekonomileri dönüştürüyor. Türkiye’nin bu yeni ekonomik düzende hak ettiği yeri alması için hepimizin dijitalleşmenin getirdiği fırsat ve riskleri anlamaya ve iyi yönetmeye ihtiyacı var. Elinizdeki başucu niteliği taşıyan bu kitabı, bu heyecanlı ve ödüllendirici alana etkili bir giriş fırsatı olarak değerlendirin ve bu alanda derinleşmenin yollarını arayın. Yıllar sonra yazarlara teşekkür edeceksiniz!”

– Ali Yılmaz Kumcu

Siber Güvenlik Uzmanı-Almanya “Nasıl adlandırırsanız adlandırın önemli bir değişim dönemindeyiz. Öte yandan insan kaynağı, bilgi ve kültürel birikim açısından hazırlıksız yakalandığımız da bir dönemdeyiz. Sektörümüzün değerli isimleri Erdal Özkaya, Raif Sarıca ve Şükrü Durmaz bu konuda kendilerini sorumlu hissederek eğitim ve kültürel birikime doğrudan dokunacak bu kitapla geleceğe önemli bir katkı sağlıyorlar. Siber güvenlik alanında kariyer yapmak isteyen veya sektörde ilerlemek isteyen herkes tarafından muhakkak okunmalı.”

– Burç Yıldırım

Siber Risk Direktörü, Deloitte Hollanda “Erdal’ın siber güvenlik alanında dünya çapında yaptığı çalışmalar ve aldığı ödüller herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle dünyanın ve Türkiye’nin en önemli kurumlarına vermiş olduğu siber güvenlik hizmetlerindeki tecrübelerini yazdığı İngilizce kitaplar tüm zamanların en iyi siber güvenlik kitapları arasında yerini aldı. Bu birikime siber güvenlik ve adli bilişim alanında Türkiye ve dünyada çok önemli başarıları bulunan Şükrü ve Raif’in birikimleri de eklenince ortaya güzel bir referans kitap çıkmış. Siber güvenlik alanına ilgi duyan herkesin zevkle okuyacağından şüphem yok.”

ÖNSÖZ

Bu kitabın yazılmasına neden olan ve yazarların hem fikir olduğu husus “Siber Güvenlik” sektörünün Türkiye’de çok popüler olması değil, “Siber Güvenlik” alanında çalışacak ve çözüm üretecek insanlara ülke olarak her geçen “saniye” daha çok ihtiyacımızın olması gerçeğidir.Türkiye’de “Siber Güvenlik” kavramı herhangi bir yerde dile getirildiğinde peşi sıra telaffuz edilen kavram “Kritik Altyapılar”dır. Tabi ki kritik altyapılar siber güvenlik açısından en önemli ve vazgeçilemez alanlardır, ancak unutulmaması gereken çok önemli bir husus da siber güvenliğin en zayıf halkasının insan olduğu gerçeğidir. Bu gerçekten hareketle, ülkemizdeki siber güvenlik bilgi, bilinç ve farkındalık seviyesinin yükseltilmesi amacıyla bireyden başlayarak sürekliliğini koruyan bir eğitim sistemi büyük önem arz etmektedir.

Dünyadaki gelişmiş pek çok ülkede artık okuma yazma (alfabe) eğitiminden hemen sonra programlama ve kod yazma eğitimi ve devamında ise siber güvenlik eğitimi verilirken ülke olarak bizim buna kayıtsız kalmamız kabul edilemez.Ayrıca, teknoloji üreten ve teknolojiyi yoğun olarak kullanan tüm devletlerin siber ordular kurarak hem savunma hem de saldırı pozisyonu alması, kendi teknolojisini üretme noktasında bireysel çabalarla ilerlemeye çalışan ülkemiz için kaygı verici bir durum olmasının yanı sıra bu alanda acilen eğitim odaklı çalışma ve projelere yön vermemiz gerektiğini vurgulayan da önemli bir gelişmedir.

Bu kitap, siber güvenlik alanında bilgilenmek ve kariyer yapmak isteyenler ile bu alana ilgi duyan meraklıları için iyi bir başlangıç ve yola çıkış kitabı olarak düşünülerek hazırlanmıştır. Şu anda elinize almış olduğunuz bu kitabın siber güvenlik alanında kariyer yapmak isteyen gençlere yol gösterici olması ve aynı zamanda siber güvenlik alanında çalışanlar içinse bir referans kitabı olmasını ümit ediyoruz.

Ayrıca bu kitapta, siber güvenlik alanındaki doktorasını Avustralya’nın Charles Sturt Üniversitesi’nde yapan ve Amazon.com’da siber güvenlikle alakalı “Best Seller” olan pek çok kitabın sahibi ve öncesinde Microsoft Global Siber Güvenlik Mimarı iken halen dünyanın en büyük bankalarından Standard Chartered Bank Siber Güvenlik Direktörü olarak görev yapan Dr. Erdal Özkaya’nın dünyanın önde gelen büyük şirketlerine siber güvenlik alanında vermiş olduğu eğitim ve danışmanlık konularının kavramsal çerçevesini,

A.B.D.’de Penn State Üniversitesi’nde bilgi sistemleri alanında yüksek lisans yapan ve “VoIP Security” alanında yüksek lisans tezi bulunan ve halen Jandarma Genel Komutanlığı’nda görev yapan Raif Sarıca’nın global siber güvenlik literatür çalışmaları ile uluslararası siber güvenlik standartları araştırmalarını, son olarak siber güvenlik ile adli bilişim alanında ondan fazla ülkede eğitim ve danışmanlık hizmeti veren, Selçuk Üniversitesi’nde bilgisayar mühendisliği yüksek lisansı yapmış olan, NATO, UN, OSCE, INTERPOL, EUROPOL, The European Council, EC|Council, InfoSec Global, Logical Operations gibi pek çok uluslararası kurum ve kuruluş için eğitmenlik yapan Şükrü Durmaz’ın çeşitli deneyimlerine ait bilgileri bulacaksınız. Yaşayan ve zamanla gelişen bir eser olmasını dilediğimiz bu kitabımızla ilgili herhangi bir geri bildirim yapmak isterseniz httpi formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Bu kitabın oluşmasında katkısı bulunan başta kitabın kapağını ve grafiklerini hazırlayan sevgili Suphi Tekşut’a, Buzdağı Yayınevi sahibi sayın Mehmet Çelik ve ekibine, DIFOSE ekibinden Faruk Dinç, Yılmaz Çetinkaya, Yiğit Emre Çetinkaya, Onur Saban, Elif Demirli, Samet Yılmaz ve Buket Karaçaylı’ya katkıları ve destekleri için tek tek teşekkür ederiz

Binlerce KM uzunluktaki bir yolun bile ilk adımla başlandığını daima hatırda tutmak dileğiyle…

08.08.2019Erdal Özkaya (@Dubai)

Raif Sarıca (@Ankara)

Şükrü Durmaz (@Ankara)

Erdal Ozkaya

Dijital Dunyada Siber Guvenlik – Free Event 2

This website uses cookies to improve your web experience.
Explore
Drag