Skip links

Türkiye Bilişim Derneği Antalya Şubesi – Erdal in the news Jan 2023

Türkiye Bilişim Derneği Antalya Şubesi

Last week I was in Antalya which is the capital city of Tourism in Türkiye / Turkey… I spoke to the Turkish Computing Societie Antalya members about Hotel Security, the benefits of the cloud, ad of course data security truly. Below is the News Paper link, in Turkish

Tourism news https://www.haberturizm.com/tbd-antalya-subesi-secime-gidiyor/28500/

PS: Ben tarafsiz bir sekilde iki tarafa da basarilar diliyorum. Kazanan kim olursa olsun BILISIM icin her iki ekibe de yardima hazirim

AYDIN SEÇKİN VE EKİBİ TBD ANTALYA SEÇİMLERİNDE İDDİALI!

İki yılda bir yapılan, Türkiye Bilişim Derneği Antalya Şubesi Seçimli Olağan Genel Kurulu 11 Şubat’ta ASSİM (Abdullah Sevim çok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi)’de gerçekleştirilecek.

Saat 15:00’te oy kullanımı için sandıkların hazır olacağı ve tüm üyelere dijital kanallardan katılım çağrısı yapıldı.

Adaylığını ilk açıklayan ekip olan “Kırmızı Liste”  Sn. Aydın Seçkin başkanlığında, sektörün önde gelen bilişim profesyonellerini misafir ettiği lansman yemeğinde aday Yönetim Kurulunu ve Projelerini tanıttı.

Açılış konuşmasında söz alan Y.K. Başkan adayı Aydın Seçkin şu sözlere yer verdi:

“Derneğimiz mevcut başkan ve geçmiş yönetimlerin emekleriyle bugünlere gelmiştir. Bir değişim ve heyecana ihtiyaç olduğu kanaatiyle şimdiye kadar yapılmamış olanları yapmak, yapılanların ise üzerine koymak için bu yola çıktık. Kurumsal bakış açısıyla görev ve sorumluluk alanları yaratıp aday Y.K. üyelerine delege ettik. Çok çalıştık, iyi hazırlandık.  Seçime katılacak tüm oluşumların bizimle değil projelerimizle yarışmasını ümit ediyoruz. Odağımız üye ve dernek menfaatidir. ” dedi.

ORTAK AKIL sloganıyla yola çıkan Kırmızı Liste ekibi, 8 ana başlıkta topladığı projelerini bilişim sektörünün önde gelen üye yöneticilerin katıldığı toplantıda detaylı bir sunum gerçekleştirdi.

Manifestosunda; Üye kullanımına açık ofis, eğitim salonu, özlük hakları için çalışmalar ve istihdam sorunlarıyla mücadele, çalışma grupları, eğitim konuları ve üye yararına beklentileri karşılayacak daha bir çok önemli konuyu projelendiren ekip tek endişelerinin vaatlerini iki yıla sığdırmak olduğunu belirtti.

Katılımcıların büyük beğenisini toplayan ve seçim vaatlerini oluşturan manifestoya zaman zaman Serbest Kürsü bölümünde misafirler de eleştiri, görüş ve önerileriyle katkıda bulundu.

Dr. Erdal Özkaya Siber Güvenlik

Ayrıca Siber Güvenlik dünyasının duayen ismi Dr. Erdal Özkaya’nın konuk konuşmacı olarak yer aldığı etkinlik, yaptığı etkili sunum ile katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Dr. Erdal Özkaya, yaptığı sunum sonunda TBD Antalya Şubesi’nin düzenleyeceği Siber Güvenlik konulu eğitimlere gönüllü danışmanlık yapacağının sözünü verirken katılımcılardan 5 kişiye imzalı kitap hediye etti.

Kırmızı Liste Yönetim Kurulu Aday Ekibi:

Aydın SEÇKİN – Y.K. Başkan Adayı

Kirman Hotels – Bilgi Teknolojileri Direktörü

Ali ARICI – Y.K. Başkan Y. Adayı

Protalya Bilgi Teknolojileri – Founder & Ceo

Özgür ULUIRMAK – Sayman

Alva Donna Hotels – Corporate System Manager

Erem DAYANÇ – Genel Sekreter, Dış İlişkiler

Erem Tekonoloji – Ceo

Meral TOLUNAY – İletişim, Halkla İlişkiler

Lorien Bilişim Tasarım – Founder

Berat HİSARKAYA – Üye Veritabanı ve Yazman

Maxx Royal & Voyage Hotels – Sales & Marketing Headquarters IT Manager

Halil DOĞAN – İl ve İlçeler Sorumlusu

Arcanus Hotels – IT Manager

More News about me, click here 

 

Sosyal Mühendislik İnternet ve Telefon Dolandırıcılığı

Meslekleri, görevleri ve eğitimleri gereği siber güvenlik, siber saldırı ve karşı tedbirleri konularında uzman olan 3 yazarın kaleme aldığı bu eser, yazarların daha önce karşılaştıkları sorunların çözümlerinden, kendilerine gelen sorulardan ve mesleki tecrübelerinden oluşmaktadır.
Gelişen teknoloji, yaygınlaşan internet kullanımı ve haberleşme yöntemleri ile kişiler hakkında bilgi edinmek ve bu bilgileri kötüye kullanmak artık çok daha kolay bir hale gelmiştir.
Kitapta, teknolojinin sağladığı imkânları kullanarak insanları kandırmak suretiyle özel veya gizli bir bilgi, para veya başka değerli metaları haksız yere elde edenler, sosyal mühendisler ve kullandıkları teknik, taktik ve yöntemler bütün yönleriyle ele alınmıştır.
Bu kapsamda, sosyal mühendislik kavramı içerisinde yer alan tanımlamalar ve sınıflandırmalar yaşanmış örneklerle açıklanarak genel resim ortaya konulmuş, ardından bu tuzaklara düşmemizin arkasında yatan psikolojik hususlar, duygusal zekâ, beden dili ve feraset ilmi anlatılmıştır.
Kavramsal bilgilendirmeyi tamamladıktan sonra, kendimizi dolandırıcının yerine koyarak bir sosyal mühendislik saldırısı incelemeci ve öğretici bir yaklaşımla ele alınmış, açık kaynak istihbarat toplama yöntemleri, saldırıda kullanılacak bilgisayar ve diğer araçların hazırlanması, internet üzerinde bıraktığımız izler, dark net dahil internetin tüm katmanları açıklanmış ve son aşamada örnek iki sosyal mühendislik saldırı adım adım anlatılmıştır.
Bilişim teknolojisinin kullanıldığı dolandırıcılık yöntemi olan “Sosyal Mühendislik” konusu Türkiye’de ilk defa bu derecede, “geniş, detaylı ve örnekli” olarak, konun uzmanları tarafından bu kitapta anlatılmıştır.
Sosyal Mühendislik İnternet ve Telefon Dolandırıcılığı
Sosyal Mühendislik İnternet ve Telefon Dolandırıcılığı

Kitabın Konu Başlıkları

 • Sosyal Mühendisliğe Giriş
 • Sosyal Mühendislik Saldırısı Aşamaları
 • Bilgisayar Temelli Sosyal Mühendislik Saldırıları
 • Telefon Temelli Sosyal Mühendislik Saldırıları
 • İnsan Temelli Sosyal Mühendislik Saldırıları
 • İnternet – Sosyal Medya Temelli Sosyal Mühendislik Saldırıları
 • Sosyal Mühendisliğin Psikolojik Boyutu
 • İkna, Etkileme ve Hedef Seçimi
 • Saldırı Hazırlığı ve Sosyal Mühendislik Araçları
 • Açık Kaynak İstihbaratı
 • İnternet Katmanları
 • Tor (The Onion Router)
 • Dark Web Erişimi
 • Bilgi Toplama ve Saldırı
 • Teknik Bilgi Toplama Yöntemleri
 • Teknik Olmayan Bilgi Toplama Yöntemleri
 • Sosyal Mühendislik Saldırısı Örnekleri

Satin Almak icin :

Seckin Yayin evi , Sosyal Mühendislik
Index Kitap Sosyal Mühendislik
Pelikan Kitabevi Sosyal Mühendislik
Explore
Drag