Skip links

Google DevFest 2023 – Kayseri

Google DevFest 2023 – Kayseri

DevFest, Google Geliştirici Grupları (GDG) topluluğu tarafından düzenlenen küresel, merkezi olmayan bir teknoloji konferansıdır. Her DevFest etkinliği, yerel organizatörleri tarafından, bilgi alışverişi ve ağ oluşturmaya güçlü bir şekilde odaklanılarak, yerel geliştirici topluluklarının öğrenme ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına uyacak şekilde hazırlanır.


Bu etkinlik ücretsizdir, yalnızca davetlilere açıktır, bu nedenle etkinliğe katılmak için bilet gösterilmesi zorunludur .

Etkinliğimize ve topluluğumuza destek olmak için diğer bilet seçeneklerine bakabilirsiniz.

Ne Zaman : 11 Kasim 2023

Nerede : Abdullah Gül Üniversitesi, Erkilet Bulvarı, Kocasinan, 38080

Saat : 9:30 AM 3 PM

Kayit : Burayi tiklayin

Hack the Next

Gelecekte bizi neler bekliyor ? Sunumum sadece siber guvenlik degil, ogrenci arkadaslari gelecegede hazirlamak icin ozel olarak hazirlandi.

Diger etkinliklerim hakkinda bilgi almak icin, burayi tiklayin

About this event

Her DevFest etkinliği, yerel organizatörler tarafından, yerel geliştirici topluluğunun ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına uyacak şekilde hazırlanır.

DevFest katılımcıları uygulamalı öğrenme deneyimleri, uzmanlar tarafından yerel dillerde yapılan teknik konuşmalar veya diğer yerel geliştiricilerle tanışarak nasıl birlikte inşa edileceğini ve inovasyon yapılacağını öğreniyor

Google DevFest Turkiye

Abdullah Gül Üniversitesi

AGÜ, Türkiye’de ilk vakıf destekli devlet üniversitesi modeli ile 21 Temmuz 2010 tarihinde kurulmuştur. Üniversite, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk ve en büyük sanayi yerleşkelerinden biri olan Sümerbank Bez Fabrikası’nın eğitim kampüsüne dönüşümü projesidir.

İlk öğrencilerini 2013-2014 akademik yılında almıştır. Üniversitenin ikinci kampüsü olan Mimar Sinan Kampüsü’nün yapımı da devam etmektedir. Kayseri’ye yeni bir devlet üniversitesi kazandırılmasına yönelik çalışmalar, Büyükşehir Belediye Başkanlığı girişimiyle bir araya gelen Kayseri’nin kanaat önderleri tarafından 2007 yılında başlatılmıştır.

Üniversitenin, kalkınması ve girişimciliği ile Türkiye’de örnek gösterilen Kayseri’nin vizyonuna uygun olarak, kenti eğitimde de öne çıkarması amaçlanmış, Türkiye’nin 11. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün adını taşıması düşünülmüştür. Cumhurbaşkanımız, bu üniversitenin Türkiye yükseköğretiminde fark yaratacak, uluslararası alanda rekabet edebilecek kaliteli bir üniversite olması şartıyla bu teklifi uygun görmüştür.

Uluslararası düzeyde eğitim ve araştırma yapan bir kurum olması hedeflenen AGÜ’yü yeni bir model olarak ortaya çıkaran en önemli unsurlardan biri AGÜ Destekleme Vakfı’dır (AGÜV). AGÜV 13 Temmuz 2011 tarihinde kurularak, üniversitenin gelişimine paralel ve etkin bir destek sağlamak üzere çalışmalarına başlamıştır.

Misyon

‘‘Gerçekleştirdiği bilimsel araştırmalar ve çağdaş eğitim ile bilime ve topluma ileri düzey katkı sağlamak.’’

Üniversitemiz misyonunu temel faaliyet alanları açısından aşağıdaki konu başlıklarıyla ifade etmektedir.

Araştırma

Araştırma faaliyetlerinde temel ve uygulamalı araştırma dengesini koruyarak elde edilen çıktılarla evrensel bilime ve topluma katkıda bulunmak.

Araştırma konularını; yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası ölçekte topluma katkı sağlayacak şekilde sürdürülebilir kalkınma hedef alanlarından seçmek ve disiplinlerarası araştırma kültürünü geliştirmek.

Eğitim

Öğrenen odaklı eğitim süreçleri geliştirmek, uygulamak ve bu alanda öncü olmak. Teori ve uygulama arasındaki bağı kurabilen, eleştirel ve çok yönlü düşünebilen, öğrenmeyi bilen ve kendisini sürekli geliştirebilen, etik değerlerin ve sosyal sorumluluğunun önemini içselleştirmiş bireyler yetiştirmek.

Topluma Katkı

Üniversitenin süreç ve faaliyetlerini topluma ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerine katkıda bulunacak şekilde düzenlemek. Topluma katkı faaliyetlerini (eğitsel, bilimsel, teknolojik, ekonomik, kültürel, sosyal, vb.) toplumun tüm kesimleriyle, iş ve sanayi dünyasıyla, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla yakın işbirliği içinde gerçekleştirmek.

Vizyon

‘‘Değişimlere yön veren, uluslararası saygın bir üniversite olmak.’’

Google Developers DevFest

Google Developers DevFest is a global, community-driven tech conference hosted by the Google Developer Groups (GDG) community. 

The event is designed to meet the learning needs and interests of local developer communities, with a strong focus on knowledge exchange, networking, and learning about Google developer technologies . 

The event is held annually and features hands-on learning, technical talks, and networking opportunities for developers of all levels and backgrounds  You can find a DevFest near you by visiting the official website and RSVPing for the event 

Explore developer tools, learn from Google experts, and connect with other developers from your local community.

Google DevFest Hack the Next – Google DevFest 2023 – Kayseri – Hack the Next Google DevFest Turkiye -gdg devfest istanbul – devfestgood job on tuesday october gdg alexandria devfestgood job

Explore
Drag