Skip links

TECH – SOFTWARE SUMMIT Istanbul

TECH – SOFTWARE SUMMIT Istanbul

Ready to connect with the global software development community? Join me at TUYAFED Federation of Software Developers‘s epic event celebrating Turkey’s 100th Republic anniversary! Expect 3000+ participants from 100 countries. I’ll be speaking – will you be there? Register now:

When : March 2, 2024

Where : Elite World İstanbul Florya 

Register Here : https://lnkd.in/eKjME3bq

TUYAFED Hakkinda

TÜYAFED, Yazılım ve Bilişim sektöründe faaliyet gösteren dernekler tarafından bir araya gelinerek kurulan bir çatı kuruluştur.

Federasyon olarak üç temel amacımız bulunmaktadır;

Ekonomik, Sosyolojik politikalar ve stratejiler ile yurtiçi ve yurtdışında güçlü, büyük bir yönetim kadrosu ile hedeflerini oluşturmaktadır.

Yurt içi faaliyetlerimiz olarak hedeflerimiz Yazılımda sektör birliği sağlayarak odalaşmak, Dijital Dönüşümü hızlandırmak, Akademi ve Sanayi Birliği, Türkiye geneli ticaret odalarında yazılım meclislerinin kurulması ve firmalar ile entegrasyonu, Endüstri 4.0 ve 5.0 Entegrasyonu, Gelişmekte olan bölgelerin kalkınması, Eğitim çalışmaları, Ar-ge Kuluçka merkezlerini oluşturulması, Yeni buluşlar ile birlikte Melek yatırımcıları bir araya getirmek olacaktır. Bu kapsamda oluşturulan komitelerin sağlıklı çalışmaları ile birlikte ülkemizin ekonomik refaha kavuşmasında TÜYAFED gerekli katkıları sağlayacaktır.

Yurtdışı hedeflerimiz olarak Asya ve Avrupa’yı birleştirecek büyük proje ile birlikte  Türkiye Cumhuriyeti, Balkan Ülkeleri, Türk Cumhuriyetleri, Kafkas ülkelerini ve Komşu ülkeleri tek bir çatı altında toplayarak yerli-yabancı yazılımları bir araya getirerek başta Avrupa olmak üzere gelişmiş ülkelere  yazılım ve donanım ihracatlarının  önünü açmak ve ülkemize döviz girdisi sağlamaktır.

Teknoloji transferleri sağlayarak ve katma değerli hale gelen  ihracatların yolunu açmak ve Yurt dışına açılmak isteyen mikro, kobi veya büyük ölçekte olan bütün üreticilerimize kurmuş olduğumuz yurt dışı temsilcilikleri ile birlikte kılavuz olmak. Ülkemizde yer alan şirketlerin Global ölçekli birer şirket olması için gerekli alt yapıyı oluşturmak temel hedefimizdir.

Çalıştay hedeflerimiz olarak ta bütün sektörün duayenlerini ve deneyimli firmalarını bir araya getirerek katma değerli çalışmalar ile sektörel  bazlı  çalıştaylar yaparak dış pazarlarda üyelerimize ve üyelerine  rekabet edebilir koşullar oluşturmak temel  hedefimizdir.

About the Event

As the Software Developers Federation of Turkey (TUYAFED), we are organizing the largest event in the region, expected to host 3000 participants from 100 countries, in celebration of the 100th anniversary of the Republic of Turkey. Taking a significant step towards positioning our country among the top 10 economies, we aim to create partnerships to shape the future vision.

The Event

Groundbreaking technological innovations

• Industry leaders and influential speakers

• Networking and collaboration opportunities

• Live software demonstrations and workshops

B2B roundtable meetings

The meetings will bring participants together with leading figures in the industry. During these sessions:

• Face-to-face meetings with valuable business individuals and industry professionals

• B2B (business-to-business) meetings for potential business partnerships

• Strategic discussions and collaborations that will shape the future of the industry

Explore
Drag