Skip links

Siber Güvenlik Saldiri ve Savunma Stratejileri – NEW B00K

Siber Güvenlik Saldiri ve Savunma Stratejileri

I am happy to announce that after Korean now I have a book in Turkish, co-authored with Sükrü DURMAZ and Raif SARICA…

To be honest, they deserve more than just THANK YOU, they have not just translated my sections but also helped me to understand the local IT Security problems even better

Bir yıldan fazla emek verdik, severek yazdık severek okunsun diye. 544 sayfalık bir bir rehber oldu, 1kg olmasa da 800gr yazmışız 🙂 İlgili olan, merak eden herkes için…

https://www.buzdagikitabevi.com/siber-guvenlik-saldiri-ve-savunma-stratejileri-renkli-baski-buyuk-boy

ÖNSÖZ

Bu kitabın yazılmasına neden olan ve yazarların hem fikir olduğu husus “Siber Güvenlik” sektörünün Türkiye’de çok popüler olması değil, “Siber Güvenlik” alanında çalışacak ve çözüm üretecek insanlara ülke olarak her geçen “saniye” daha çok ihtiyacımızın olması gerçeğidir.Türkiye’de “Siber Güvenlik” kavramı herhangi bir yerde dile getirildiğinde peşi sıra telaffuz edilen kavram “Kritik Altyapılar”dır. Tabi ki kritik altyapılar siber güvenlik açısından en önemli ve vazgeçilemez alanlardır, ancak unutulmaması gereken çok önemli bir husus da siber güvenliğin en zayıf halkasının insan olduğu gerçeğidir. Bu gerçekten hareketle, ülkemizdeki siber güvenlik bilgi, bilinç ve farkındalık seviyesinin yükseltilmesi amacıyla bireyden başlayarak sürekliliğini koruyan bir eğitim sistemi büyük önem arz etmektedir.

Dünyadaki gelişmiş pek çok ülkede artık okuma yazma (alfabe) eğitiminden hemen sonra programlama ve kod yazma eğitimi ve devamında ise siber güvenlik eğitimi verilirken ülke olarak bizim buna kayıtsız kalmamız kabul edilemez.Ayrıca, teknoloji üreten ve teknolojiyi yoğun olarak kullanan tüm devletlerin siber ordular kurarak hem savunma hem de saldırı pozisyonu alması, kendi teknolojisini üretme noktasında bireysel çabalarla ilerlemeye çalışan ülkemiz için kaygı verici bir durum olmasının yanı sıra bu alanda acilen eğitim odaklı çalışma ve projelere yön vermemiz gerektiğini vurgulayan da önemli bir gelişmedir.

Bu kitap, siber güvenlik alanında bilgilenmek ve kariyer yapmak isteyenler ile bu alana ilgi duyan meraklıları için iyi bir başlangıç ve yola çıkış kitabı olarak düşünülerek hazırlanmıştır. Şu anda elinize almış olduğunuz bu kitabın siber güvenlik alanında kariyer yapmak isteyen gençlere yol gösterici olması ve aynı zamanda siber güvenlik alanında çalışanlar içinse bir referans kitabı olmasını ümit ediyoruz.

Ayrıca bu kitapta, siber güvenlik alanındaki doktorasını Avustralya’nın Charles Sturt Üniversitesi’nde yapan ve Amazon.com’da siber güvenlikle alakalı “Best Seller” olan pek çok kitabın sahibi ve öncesinde Microsoft Global Siber Güvenlik Mimarı iken halen dünyanın en büyük bankalarından Standard Chartered Bank Siber Güvenlik Direktörü olarak görev yapan Dr. Erdal Özkaya’nın dünyanın önde gelen büyük şirketlerine siber güvenlik alanında vermiş olduğu eğitim ve danışmanlık konularının kavramsal çerçevesini,

A.B.D.’de Penn State Üniversitesi’nde bilgi sistemleri alanında yüksek lisans yapan ve “VoIP Security” alanında yüksek lisans tezi bulunan ve halen Jandarma Genel Komutanlığı’nda görev yapan Raif Sarıca’nın global siber güvenlik literatür çalışmaları ile uluslararası siber güvenlik standartları araştırmalarını, son olarak siber güvenlik ile adli bilişim alanında ondan fazla ülkede eğitim ve danışmanlık hizmeti veren, Selçuk Üniversitesi’nde bilgisayar mühendisliği yüksek lisansı yapmış olan, NATO, UN, OSCE, INTERPOL, EUROPOL, The European Council, EC|Council, InfoSec Global, Logical Operations gibi pek çok uluslararası kurum ve kuruluş için eğitmenlik yapan Şükrü Durmaz’ın çeşitli deneyimlerine ait bilgileri bulacaksınız. Yaşayan ve zamanla gelişen bir eser olmasını dilediğimiz bu kitabımızla ilgili herhangi bir geri bildirim yapmak isterseniz httpi formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Bu kitabın oluşmasında katkısı bulunan başta kitabın kapağını ve grafiklerini hazırlayan sevgili Suphi Tekşut’a, Buzdağı Yayınevi sahibi sayın Mehmet Çelik ve ekibine, DIFOSE ekibinden Faruk Dinç, Yılmaz Çetinkaya, Yiğit Emre Çetinkaya, Onur Saban, Elif Demirli, Samet Yılmaz ve Buket Karaçaylı’ya katkıları ve destekleri için tek tek teşekkür ederiz

Binlerce KM uzunluktaki bir yolun bile ilk adımla başlandığını daima hatırda tutmak dileğiyle…

08.08.2019Erdal Özkaya (@Dubai)

Raif Sarıca (@Ankara)

Şükrü Durmaz (@Ankara)

Erdal Ozkaya

Siber Güvenlik Saldiri ve Savunma Stratejileri Kitap Açıklaması

 

“Bilişim ve bilgisayar çağının en önemli kavramlarından birisi olan siber güvenlik, şirketler, kurumlar ve devletler için hayati öneme sahip bir konudur… Elinizdeki bu kitap, siber güvenlik alanında çok önemli deneyim ve çalışmaları olan benim de şahsen tanıdığım değerli yazarların Türkçe literatüre kazandırdığı temel bir referans kitabı niteliğindedir. Siber güvenliğin anlaşılması, uygulanması ve yaygınlaştırılmasını sağlayacak herkese hitap eden güzel bir çalışma olmuş. Bu değerli kitabın Türkiye siber güvenlik sektörüne ihtiyacı olan ivmeyi sağlayacağını ümit eder emeği geçenleri ayrı ayrı tebrik ederim.”

– Yalkın Demirkaya

Emekli Siber Suçlar Şube Müdürü New York Emniyet Müdürlüğü-ABD “Dijitalleşme tüm dünyada baş döndürücü bir hızda toplumları ve ekonomileri dönüştürüyor. Türkiye’nin bu yeni ekonomik düzende hak ettiği yeri alması için hepimizin dijitalleşmenin getirdiği fırsat ve riskleri anlamaya ve iyi yönetmeye ihtiyacı var. Elinizdeki başucu niteliği taşıyan bu kitabı, bu heyecanlı ve ödüllendirici alana etkili bir giriş fırsatı olarak değerlendirin ve bu alanda derinleşmenin yollarını arayın. Yıllar sonra yazarlara teşekkür edeceksiniz!”

– Ali Yılmaz Kumcu

Siber Güvenlik Uzmanı-Almanya “Nasıl adlandırırsanız adlandırın önemli bir değişim dönemindeyiz. Öte yandan insan kaynağı, bilgi ve kültürel birikim açısından hazırlıksız yakalandığımız da bir dönemdeyiz. Sektörümüzün değerli isimleri Erdal Özkaya, Raif Sarıca ve Şükrü Durmaz bu konuda kendilerini sorumlu hissederek eğitim ve kültürel birikime doğrudan dokunacak bu kitapla geleceğe önemli bir katkı sağlıyorlar. Siber güvenlik alanında kariyer yapmak isteyen veya sektörde ilerlemek isteyen herkes tarafından muhakkak okunmalı.”

– Burç Yıldırım

Siber Risk Direktörü, Deloitte Hollanda “Erdal’ın siber güvenlik alanında dünya çapında yaptığı çalışmalar ve aldığı ödüller herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle dünyanın ve Türkiye’nin en önemli kurumlarına vermiş olduğu siber güvenlik hizmetlerindeki tecrübelerini yazdığı İngilizce kitaplar tüm zamanların en iyi siber güvenlik kitapları arasında yerini aldı. Bu birikime siber güvenlik ve adli bilişim alanında Türkiye ve dünyada çok önemli başarıları bulunan Şükrü ve Raif’in birikimleri de eklenince ortaya güzel bir referans kitap çıkmış. Siber güvenlik alanına ilgi duyan herkesin zevkle okuyacağından şüphem yok.”

Onur Koç

 

(Tanıtım Bülteninden)

Siber Güvenlik Saldiri ve Savunma Stratejileri Dr Ozkaya
Siber Güvenlik Saldiri ve Savunma Stratejileri Dr Ozkaya

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 564

Ebat : 16,5 x 24

İlk Baskı Yılı : 2020

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

 

Siber Güvenlik Saldiri ve Savunma Stratejileri Satin Almak icin

Buzdagi Yayinevi : http://buzdagiyayinevi.com/siber-guvenlik-saldiri-ve-savunma-stratejileri/

Amazon :https://www.amazon.com/Siber-G%C3%BCvenlik-Saldiri-Savunma-Stratejileri/dp/6056902447

D&R : https://www.dr.com.tr/Kitap/Siber-Guvenlik-Saldiri-ve-Savunma-Stratejileri/Erdal-Ozkaya/Egitim-Basvuru/Bilgisayar/urunno=0001874764001

 

More books from Dr Ozkaya

https://www.erdalozkaya.com/about-erdal-ozkaya/my-books/

https://www.erdalozkaya.com/new-book-in-turkish/

 

Siber Güvenlik Saldırı ve Savunma Stratejileri – siber güvenlik saldırı ve savunma – siber güvenlik saldırı ve savunma

 

 

  1. Tebrik ederim, ellerinize sağlık.. Türkçe olması çok güzel fakat malesef biz Türkiye’dekilerin almakta zorlanacağı kadar pahalı :/

    1. Inanin fiyat ile hic bir alakam yok 🙁 Tamamen Yayin Evi’nin takdiri, pahalilik kismini onlara bildiriseniz daha iyi olur. Bizim isimiz kitabi yazmakti …Begendiginize sevindim. Bundan sonraki kitaplar icin size soz elimizden geldigince fiyati makukl tutturacagiz en basindan !

Comments are closed.

Explore
Drag